Site İlaçlama

İstanbul Site İlaçlama

Haşere ve kemirgenler çok bloklu bina ve site yaşamında büyük sorunlar teşkil etmektedir. Bina içindeki Muhtelif kullanım alanlarında, daire içlerinde bahçe ve otoparklarda bu haşere ve kemirgenlere sık sık rastlanmaktadır. İnsanlar ile iç içe yaşayan bu zararlılardan ancak işini iyi bilen ve profesyonellerden oluşan tecrübeli firmalar sayesinde kurtulabilirsiniz. Afkim ilaçlama Site ilaçlama yapmadan önce uygulama yapılacak alanları, keşif personelleri tarafından inceler yapılacak olan ön fizibilite çalışmaları sonrasında en uygun olan yöntemleri tercih eder. Bu sayede ilaçlama işleminden alınacak olan verim en üst seviyeye çıkartılabilmektedir.

Site ilaçlamada kullanılan ilaçlar tamamen kokusuz ilaçlar olup ( Bayer marka ) anti alerjik ilaçlardır, bu sayede günün her saatinde ilaçlama yapılamasına olanak sağlar, ilaçlama esnasında bloklara insanlar giriş çıkış yapsalar dahi hiçbir şekilde sorun olmaz, Afkim ilaçlamanın kullandığı bütün ilaçlar Sağlık Bakanlığından onaylı olmasına yanında ayrıca Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) tarafından da onaylı ilaçlardır.

ÖNEMLİ NOT DİKKAT!!!

Bloklarda İlaçlama yapıldığında zararlı haşereler ilaçtan kaçarak kendilerine yeni yuvalar ararlar. Örneğin Hamam böceklerinin abdomenlerinin (karın) arka tarafından uzanan duyargaları çok hafif hava akımlarına bile duyarlıdır; öyle ki, potansiyel bir tehlikeden saniyenin binde 54'ü gibi bir zamanda kaçmaya başlayabilirler. Ortak alanlar ilaçlandığında haşereler genelde evlere doğru ilerler. Her ne kadar ilaçlama yapılan alandaki insektisitten ( ilaçtan ) etkilenip ölecek olsa da üzerinde taşıdığı olası yumurta paketlerini yeni gidecekleri yerlere taşıma riskleri oldukça büyüktür. Bilinen hiçbir ilaç yumurtaları yok edemez. Bu nedenle, blokların ortak alanları ilaçlanırken dairelerin de ilaçlanması şiddetle tavsiye edilir. İlaçlamasını gerçekleştirdiğimiz Sitelerde daireler ilaçlanması istenirse %50 ye varan indirimler uygulanmaktadır, fiyat teklifi veya daha detaylı bilgi için lütfen danışma hattımızı arayın.

Haşereler yaşadığımız binalara şu yollardan giriş yaparlar:

 • Havalandırma boşlukları
 • Kapı altları
 • Kırık camlar
 • Boru ve kabloların etrafındaki boşluklar
 • Banyo, wc, balkon ve su giderleri
 • Duvar çatlakları ve yarıkları
 • Karton koliler
 • Uçarak açık pencerelerden
 • Kanalizasyon

Doğada 800 bin civarında böcek türü bulunmaktadır. Bu böcek türleri sıcak havalarda veya sıcak ortamlarda daha fazla barınma olanakları bulmaktalar ayrıca sayılarında da artışlar olmaktadır.

 • Sağlığımızı tehdit eden çeşitli hastalık yapıcı mikropları taşırlar.(Sarılık, Tifo, Tifüs, Sıtma vs.)
 • Taşıdıkları virüsleri besinlerimize ve kullandığımız kaplara bulaştırırlar.
 • Yaşadığımız ve çalıştığımız binalarda bulunan çeşitli cihazlara,mobilyalara zarar verir,maddi kayıplara yol açarlar.
 • Elektrik kablolarını,plastik su borularını kemirerek yangınlara ve çeşitli kazalara neden olurlar.
 • Görüntü olarak tiksinmeye, tiksintiye neden olurlar,huzursuzluk ve korku yaratırlar.

Yaşadığımız mekânlarda sıkça karşılaştığımız haşereler(hamam böcekleri,kalorifer böcekleri,bit, tahtakurusu, pire, örümcekler, karınca, akrep,kene, ağaç kurdu, tahtakurdu, tahta biti, toz piresi, kedi piresi, vb.) insan sağlığı açısından da ciddi tehlikeler oluşturmaktadırlar. Böcekler evimize, iş yerimize çeşitli yollarla girebilmektedirler. Bazen alış veriş poşetimizle, misafirliğe gittiğimiz yerden, beslediğimiz hayvanımızla bu böcekleri farkında olmadan yaşadığımız mekânlara taşıyabilmekteyiz. Böcekler insan sağlığını tehdit etmektedir. Örneğin; sinek larvaları insanın gözüne, kulağına, midesine, burnuna, midesine, bağırsaklarına hatta beynine ulaşarak önemli hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir. Bazı böcek türleri (kalorifer böcekleri,tahtakurusu böceği, hamam böcekleri, pire haşeresi, kene haşeresi, akrep, kulağakaçan böceği, bit, gümüş böceği, tatarcık böceği, akar böceği vb.), uçan haşereler (sivrisinek, karasinek, arı, güve) ve kemirgenler(ev faresi, lağım faresi, çatı faresi vb.)dışkı, idrar, leş ve çöp gibi atıkların üzerlerine konarak veya gezinerek bu atıklardaki mikropları hortumları, kıllarını veya bacakları ile taşıyarak insanların yaşadıkları mekânlara taşırlar, bu alanlardaki gıda ürünlerine ya da giyim eşyalarına bulaştırırlar. Sivrisinek, kene, pire, tahtakurusu, tatarcık böcekleri kan ve lenf emerek; akrep, çıyan, kene gibi böcekler sokarak; bazı sinek çeşitleri dokulara yerleşerek; bazı böcekler de alerjilere neden olmakta mikrobik ve parazit hastalıklara sebep olurlar. Böylece başta ishal olmak üzere birçok mide-bağırsak hastalıklarına, alerjilere sebep olurlar. İnsan kanını emen böcekler (pire, tahtakurusu) ve sinekler birçok ciddi hastalıkları kan yoluyla bulaştırırlar. Böcek ilaçlama servisimizi hemen arayabilirsiniz.