Karınca ilaçlama

İstanbul karınca ilaçlama

DIŞ GÖRÜNÜŞÜ :

2-4mm arasındadır.Karıncanın yeryüzünde 8800 türü bulunur. Her türlü karıncanın kendine özgü özellikleri bulunur. Karınca canlısının vücudu baş, göğüs ve karın olarak 3 bölümden meydana gelir. Karıncanın bel ve boyun kısmı çok ine kıvrımlar halindedir. Karınca kızıl, kahve, siyah renklerde görülür.

HAKKINDA

Karıncaların renkleri yaşadığı ortama göre değişebilir. Karıncalar görünüş olarak çok küçük canlılardır. Boyun ve bel kısımları oldukça ince olan karıncaların beslenmesi etçil ve otçuldur. Boyları türlerine göre değişen karıncaların ortalama boyları 2 ile 4 mm arasındadır. Karıncalar yalnız yaşamayıp, uygun ortam bulduklarında koloniler halinde oraya yerleşirler. Karıncaların lideri ana kraliçedir. Kraliçe karıncalar kanatlı doğarak, kolonilerini oluşturur. Her bir karınca kolonisinde binlerce karınca vardır. Koloni halindeki karıncalar günün tüm saatini çalışarak geçirirler. Yaklaşık olarak vücut ağırlıklarının 50 katı kadar ağırlığı taşıyabilen karıncalar, buldukları yiyeceklerini yuvalarına taşırlar. Bitkisel ürünler ile beslenen karıncalar zaman zaman böcek leşleriyle de beslenirler.

NE İLE BESLENİR

Karıncalar beslenmelerin bitkisel ve etçil ürünleri kullanırlar. Karıncalar dış ortamlarda buldukları organik her türlü besinlerini tüketirken, ev ortamlarında ise mutfak bölümünde bulunan yiyecek ve döküntüleri ile beslenirler. Karıncalar besin bulmak için günün büyük kısmını çalışarak geçirirler.

EVLERE NERDEN GELİR

Karıncalar evlere besin bulmak amacı ile gelirler. Ev içlerinde ilk olarak mutfak ve kiler bölümlerine yerleşen karıncalar buralarda bulunan yiyecek ve döküntüleri ile beslenirler. Fakat bu beslenme işini orada yapmayıp buldukları yiyecekleri koloniler halinde yuvalarına taşırlar. Çok küçük bir yiyecek maddesini binlerce karınca yuvalarına taşır bu nedenle mutfak ve kilerlerde bir tane gördüğünüz karınca binlerce karıncanın habercisidir.

NASIL İLAÇLANIR

Karıncalar ile mücadelede market ve eczanelerden alınan ilaçların bir etkisi olmayacağı gibi karıncaların bu ilaçlara karşı direncini de arttırmaktadır. Karınca ilaçlamasında farklı ilaçlar kullanılır ve uygulanacak olan ilaçlamayı kesinlikle işin uzmanı ilaçlama ekipleri uygulamalıdır. Karınca ilaçlamasında kullanılan ilaçlar sıvı ve kokulu ilaçlar olup, jel tarzı ilaçlarda kalıcı özelliğe sahip ilaçlardır ve en az sıvı kokulu ilaçlar kadar etkilidir. AF KİM olarak en kaliteli ilaçları ve deneyimli personeli ile sizleri beklemektedir